ثبت دامنه سایت

ثبت دامنه سایت :

اولین قدم برای راه اندازی وب سایت ، انتخاب نام دامین متناسب با نام موسسه ، برند ، شرکت ، محصول یا فعالیتتان یا هر نام دلخواه شماست که از این پس با این نام در دنیای مجازی شناخته خواهید شد و معرف شما در دنیای مجازی خواهد بود .

ثبت دامنه سایت :

موسسه حقوقی ارشا دادگران ونداد با توجه به تحریم های موجود امکان ثبت دامین های بین المللی را نیز با مشخصات و مالکیت کاربران ایرانی فراهم نموده و خدمات ویژه ای به مالکین دامین ارائه می نماید .

نکات کلیدی برای انتخاب دامنه مناسب به شرح ذیل است :

  • با معنا بوده و در ذهن بماند
  • کوتاه و مختصر باشد ، اما بهتر است مخفف نباشد
  • با توجه به زمینه شغلی و نوع مخاطبین قابل پیش بینی و حدس باشد
  • تایپ آن ساده باشد
  • تا حد امکان پسوند با زمینه فعالیت تطابق داشته باشد
  • مدارک ضروری جهت ثبت دامین با یک پسوند خاص در نظر گرفته شود
  • معادل انگلیسی دامنه مد نظر هم گزینه خوبی برای ثبت است

انتخاب پسوندهای رایج یا ثبت انواع پسوندهای مرتبط با یک نام خاص جهت جلوگیری از سواستفاده های آتی از این نام و وب سایت مرتبط با آن توصیه می گردد .

در نظر گرفتن مفاهیم مرتبط با رتبه سایت در موتورهای جستجو ضروری است ، که در این رابطه پیشنهاد می شود نام دامنه را از میان 5 کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت مندرج در سایت انتخاب فرمایید .

دامین به عنوان نام سایت به مدت محدود و متناسب با پرداخت در اختیار مالکین است . با منقضی شدن دامین ، سایت و سایر سرویسهای مربوطه مانند ایمیل از دسترس خارج خواهد شد . لذا تمدید دامین اهمیت زیادی دارد . ما با نزدیک شدن به تاریخ انقضای دامین پیامهای متعددی را به صورت ایمیل و پیامک جهت یادآوری تمدید ارسال می نماییم . هزینه تمدید همانند ثبت دامین بوده و مشخصاً با در نظرگرفتن شرایط و تعرفه های جاری ثبت کننده های دامین اعلام می شود .

در سلسله مراتب ثبت دامین ، بعد از انتخاب نام دامین ، انتخاب پسوند مطرح می شود که هم از دیدگاه کابران و هم از دیدگاه موتورهای جستجو حائز اهمیت است .

پسوندها صرف نظر از نام انتخابی ، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده و در برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهد داشت .

پسوند های عمومی همانند .ir  ، .org ، .net ، .com ،  و یا .co را انتخاب نمایید و در صور ت امکان تمامی پسوندهای آزاد نام دامنه انتخابی خود را ثبت کنید تا علاوه بر معرفی همه جانبه در بستر اینترنت ، با سواستفاده های احتمالی از نام دامنه مواجه نشوید .

 

⚖️ مؤسسه حقوقی اَرشا دادگران ونداد ⚖️

کافیست با کارشناسان و مشاورین خبره ما تماس حاصل فرمایید تا علاوه بر دریافت مشاوره در این زمینه ، از سایر خدمات مؤسسه حقوقی ارشا دادگران ونداد بهره مند شوید .

پشتیبانی آنلاین

با عرض پوزش درحال حاضر آنلاین نیستیم. پیام خود را ارسال کنید تا ما در اسرع وقت پاسخ دهیم .

چطور میتونم کمکتون کنم ؟

برای گپ زدن روی ورود کلیک کنید